Menu Zavřeno

Menstruace nemá bolet

Menstruačním cyklem si prochází každá žena. Zároveň ho ale každá žena prožívá o chlup jiným způsobem. Některé ženy trpí na menstruační bolesti, pro jiné je toto období téměř procházka růžovým sadem. Věděli jste ale, že normální menstruace by vás bolet neměla? Ano, tento mýtus tu panuje již léta. Pojďme se tedy tomuto mýtu podívat na zoubek.

Menstruace nemá bolet

Křeče jsou při menstruaci běžné, jelikož jsou způsobeny kontrakcemi dělohy. Ženu by však neměly obtěžovat či dokonce bolet. Menstruační bolesti totiž mohou značit, že je s ženou něco v nepořádku. Již dlouho tu žijeme v mýtu, že bolesti k menstruaci patří, ale málokdo ví, že to doopravdy mohou značit nějaký problém. Není tedy nic lehčího, než se poradit o své menstruaci se svým gynekologem a ujistit se, že vám žádné zdravotní komplikace nehrozí.

Správný průběh menstruace

Vaše menstruace by měla být především pravidelná. Obecně se mluví o rozmezí 25-35 dnů, během kterých by se měla objevit. Sledujte také barvu krve, kterou vaše tělo vylučuje. Barva by měla být opravdu červená, nikoliv hnědá či černá. Krev by zároveň z vašeho těla měla odtékat rovnoměrně, pokud tedy u vás dochází k tomu, že najednou vyloučíte větší množství krve, může to značit problémy s pánevním dnem. Pozor si také dejte na krevní sraženiny, které jsou spojeny s hygienou během menstruace.

Co pomáhá

Na řešení trablí během menstruace často lékaři předepisuje antikoncepci, která by měla menstruační cyklus uvést do rovnováhy. Antikoncepce ale nemusí být ideální volbou pro všechny ženy. Zaměřte se tedy i na své svaly, zejména v pánevní oblasti. Existuje mnoho cviků na posílení pánevního dna, které nejsou příliš náročné a zároveň opravdu fungují. Zamyslete se také nad stavbou svého jídelníčku, jeho změna může pozitivně ovlivnit i váš menstruační cyklus. Vyhýbat byste se měli bílé mouce, cukru, alkoholu a v neposlední řadě také cigaretám. Relax je pro ženy v tomto ohledu také klíčovým. Zkuste tedy například saunu nebo vířivku, obyčejné teplé obklady pomohou taktéž. A hlavně buďte v klidu!

Posted in Tipy pro vaše zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient