Menu Zavřeno

Modré zuby s barvicí tabletky dětem ukáží, zda si je správně čistí

Umíte si správně vyčistit zuby? Většina lidí si myslí, že ano. Teprve po použití zajímavého triku mnozí dospělí zjistí, že si neosvojili správnou techniku. O co se jedná a jak snadno naučíte i své děti od raného věku čistit si zuby správně?

Proč je nutné dbát o chrup

Správně vyčištěné zuby jsou zdravé zuby, shodují se odborníci. Pečlivému čištění bychom měli věnovat čas dvakrát denně, ráno a večer. I soudobí experti na zubní hygienu tím dávají za pravdu našim babičkám, které tvrdily, že ráno je zapotřebí čistit zuby pro krásu a večer pro zdraví.

Nedokonalým čištěním se na zubech usazuje mikrobiální film nazývaný zubní plak. Mineralizací zubního plaku vzniká zubní kámen. Zubní plak je pak jednou z příčin, která následně vede k rozvoji zubního kazu.

Vyplatí se proto osvojit si správnou techniku čištění, a to už od raného věku. Dětem bychom měli vštípit pravidelnost a samozřejmost tohoto rituálu.

Jak dlouho bychom se měli této činnosti věnovat? Zuby čistíme jednoduše „podle potřeby“. A právě to je úskalí čištění. Čistit zuby 2 minuty, jak se mezi běžnou veřejností traduje, nemá příliš opodstatnění. Vaše zuby nemusejí být ještě zcela dokonale čisté. A ani zuby vašich potomků.

Jak poznat správně vyčištěné zuby

Jak spolehlivě poznat, že už můžete odložit kartáček? Účinnou pomůcku představují barvicí tablety. Jde o velmi jednoduchou pomůcku. Tato tabletka se rozžvýká v ústech podobně jako žvýkačka. Žvýkat je nutné cca 30 sekund. Během této doby přípravek pomocí speciálního barviva obarví zubní plak ve vašich ústech.

Moderní verze tablet navíc dokáží rozlišit starý a nový plak. Starší nános se pak může zbarvit červeně, ten novější bude modrý.

Výsledek vidíte okamžitě. Tablety jsou plně zdravotně nezávadné a pod dozorem dospělé osoby je bez problémů mohou používat i děti. Pro ně bývají tyto tzv. indikátory i opatřené příjemnou příchutí, často ovocnou.

Pro nejmenší uživatele má názorná ukázka značný význam při nácviku správné ústní hygieny, kterou si mohou přenést až do dospělosti.

Možná i na vás bude čekat nemilé „modré“ překvapení, až se na sebe do zrcadla usmějete. Barvicí tablety se tak stanou zábavnou pomůckou, která doplní péči o chrup v celé vaší rodině.

Posted in Tipy pro vaše zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient