Menu Zavřeno

Jak se zbavit rýmy?

Všichni to známe, s nástupem zimních měsíců se jednoduše nachladíme a přijde na nás nepřijemný pocit plného nosu, kterého se nemůžeme zbavit. Rýma může být způsobena nachlazením, virem, ale také alergiemi. Naštěstí pro Vás v tomto článku máme spoustu užitečných rad a tipů na to, jak se rýmy rychle a jednoduše zbavit.

Používejte zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovače vzduchu jsou skvělým způsobem, jak se jednoduše zbavit rýmy. Zejména té, která byla způsobena suchým vzduchem v zimních měsících. Pokud právě trávíte spoustu času doma, zvlhčovač vzduchu můžete mít zapnutý přes den. Pokud ovšem přes den doma nejste, bude Vás těšit, že ho můžete mít bezstarostně zapnutý klidně i celou noc. Například položený na Vašem nočním stolku, nebo na zemi poblíž postele.

Jezte pálivá jídla

Je faktem, že pálivá jídla pomáhají při nachlazení. Chilli papričky obsahují látku s názvem kapstaicin, která má antibakteriální účinky, rozpouští hlen a účinně pomáhá v boji proti rýmě a nachlazení.

Ihalujte páru

Inhalování páry je prokazatelný způsob na zbavení se rýmy. Napusťte hrnec vodou a postavte ho na plotnu. Vodu nahřejte natolik, aby z ní vycházela pára, kterou můžete začít vdechovat nosem. Inhlaujte nejlépe alespoň po dobu 10 minut.

Používejte éterické oleje

Pokud chcete inhalování páry z předchozího tipu posunout o příčku výš, můžete do vody nakapat pár kapek éterického oleje. Ty můžete najít v lékárně. Nejlépe funguje tea tree olej, máta, eukalyptus a šalvěj. Pokud éterické oleje nemáte, můžete místo nich použít bylinky v sušené podobě.

Pijte čaj

Pokud jste nachlazení, měli byste se vyhnout studeným nápojům. Pitím teplých nápojů a to zejména čajů dopřáváte svému krku i dýchacím cestám úlevu. Můžete vyzkoušet heřmánkové, mátové, zázvorové či kopřivové čaje.

Co dělat, pokud je má rýma způsobena alergií?

Pokud je rýma způsobena jarní alergií na pyly, doporučujeme mít zavřená okna a zůstávat doma v době, kdy se pyl víří nejvíce. To je většinou brzo ráno a později k večeru. Doporučujeme si často umývat ruce a převlékat si oblečení. Pokud máte alergii na zvířecí srst, pokuste se omezit kontakt se psy a kočkami.

Kdy se s rýmou zastavit u lékaře?

Rýma se většinou jednoduše vyléčí doma bez většího úsilí. Měli byste ovšem zvážit návštěvu vašeho lékaře, pokud máte rýmu déle než 10 dní bez jakýchkoliv známek zlepšení, pokud jsou vaše symptomy vážné či neobvyklé, či pokud Vám často teče z nosu krev.

Posted in Nemoci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient