Menu Zavřeno

Pár tipů k lepšímu spánku

Spánek je často velmi podceňovaný, v dnešním uspěchaném čase lidé spí často i méně než 6 hodin denně, spánek mají nekvalitní, často se probouzejí, mají problémy s usnutím a ráno nemohou vylézt z postele. Arnold Schwarzeneger sice radil v jednom z motivačních videí, že spánek není důležitý a stačí okolo 5 hodin spánku denně, my všichni však nejsme Arnold a delší a kvalitní spánek ke svému životu potřebujeme. Ve spánku regenerujeme, vyplavují se hormony (zejména melatonin) a nabíráme energii na další den, proto pokud chcete mít pevné zdraví, dobré sportovní a fyzické výkony, produktivní den a dostatek energie, věnujte čas tomuto článku a pár tipům, které Vám se spánkem mohou pomoci.

Nikdo nechce zívat celý den

Ano, nikdo nechce zívat celý den a usínat každou hodinu u stolu. Jak si tedy zajistit kvalitní spánek?

1. Žádný kofein před usnutím – Svou poslední kávu si dejte minimálně čtyři hodiny před usnutím. Lidé mají často hodně večerní práce, ke které se šálek kávy přímo hodí, ovšem pro Váš spánek večerní káva není nejlepší variantou, jak práci dokončit. Omezujte také předtréninkové nápoje s kofeinem, pokud máte večerní tréninky, to samé platí o energetických nápojích.

2. Lehká večeře – Poslední jídlo dne, jídlo před spánkem, zvolte lehké, dobře stravitelné. Nechcete svůj žaludek zatěžovat pomalým trávením a s plným žaludkem se Vám bude špatně usínat.

3. Méně vody – Budíte se třikrát v noci s potřebou toalety? Omezujte před spánkem přísun vody, to samé platí o čajích, které často patří k večerním, televizním rituálům.

4. Chladná místnost – Usínejte v chladnější místnosti, v přetopeném pokoji bude Váš spánek méně kvalitní, v noci se budete budit teplem a propotíte každé pyžamo.

5. Omezení modrého světla – Minimálně dvě hodiny před usnutím blokujte modré světlo. Místo sledování seriálu si raději přečtěte knihu a svůj telefon před spaním odložte na vedlejší poličku.

Posted in Tipy pro vaše zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient